Sąnarių skausmas ir judėjimo funkcijos sutrikimas yra viena iš dažniausiai pasitaikančių vidutinio ir vyresnio amžiaus žmonių sveikatos sutrikimo formų.

Pagrindiniai simptomai – sąnario skausmas, tinimas, traškesys, judrumo sumažėjimas. Šie simptomai taip pat pasireiškia turintiems antsvorį, genetinį polinkį ar aktyviai sportuojantiems, kurie patiria nuolatines sąnarių mikrotraumas.

Net ir nestiprus ar vidutinis sąnarių skausmas gali sukelti papildomo streso arba sutrikdyti įprastą gyvenimo ritmą.

Sąnarių skausmo bei jų funkcijos sutrikimo priežastys gali būti įvairios. Dažniausiai šios priežastys yra susijusios su kremzlės degeneracija, pablogėjusia sąnario skysčio kokybe, taip pat tam įtakos turi ir sumažėjęs kolageno atsinaujinimas.

Pirminės šio sutrikimo stadijos paprastai gydomos medikamentais ir reabilitacinėmis priemonėmis, įvairiomis injekcijomis į sąnarius.

Dažniausiai injekcijos į sąnarius yra viena iš kompleksinio gydymo sudedamųjų dalių.

Vėlesnėse stadijose, nustačius kremzlės nusidėvėjimą ar sąnario deformaciją, dažniausiai taikomas endoprotezavimas ar artroskopinės operacijos.

Kas Yra Injekcijos į Sąnarius?

Injekcijos į sąnarius – tai procedūra, naudojama gydant uždegimines sąnarių ligas, tokias kaip reumatoidinis artritas, psoriazinis artritas, podagra, osteoartritas (dažniausiai pasitaikanti sąnarių liga).

Šios procedūros metu poodinė adata įšvirkščiama į pažeistą sąnarį, suleidžiant priešuždegiminių preparatų, iš kurių dažniausiai naudojama yra:

 • Steroidai,
 • Hialurono rūgštis,
 • PRF kamieninėmis ląstelėmis ir augimo faktoriais praturtintos kraujo plazmos injekcijos,
 • “nStride” APS autologinių baltymų injekcijos.

Injekcijos gali būti atliekamos bet kokiam sąnariui: kelių, klubų, pečių, riešų ir kt. Nors tai nėra nuolatinis sąnarių skausmo mažinimo sprendimas, jis gali suteikti ilgalaikį palengvėjimą, kuris dažnai yra taikomas norint palengvinti skausmą, pagerinti sąnario funkcijas, arba sumažinti vartojamų nuskausminamųjų vaistų kiekį.

Injekcijų į Sąnarius Nauda:

 • padeda slopinti uždegimą;
 • pagerina sąnario funkcijas;
 • padeda atstatyti sąnario skysčio klampumą;
 • padeda numalšinti sąnarių skausmus;
 • leidžia laisvai ir lengvai judėti.

Injekcijos Tinkamos:

 • Procedūros tinkamumą nusprendžia gydytojas ortopedas-traumatologas
 • asmenims, kuriuos kamuoja sąnarių artrozės, degeneraciniai pakitimai osteoartritas
 • procedūra tinkama tiek jauniems, tiek vyresniems pacientams.                              

Steroidų Injekcija į Sąnarius

Steroidai  yra sintetiniai hormonai, kurie puikiai veikia kaip priešuždegiminiai vaistai. Tokia steroidinių preparatų injekcija į sąnarius yra minimaliai invazinė procedūra, kuri laikinai sumažina skausmą sąnario uždegiminėje vietoje. 

Injekcijos į sąnarius su kortikosteroidais gali sumažinti uždegimą ir gali būti veiksmingos, kai švirkščiamos tiesiai į skausmingą vietą. Skausmo malšinimas gali trukti nuo kelių dienų iki metų, todėl paciento būklė pagerėtų taikant ir fizinę terapiją ar mankštos programą.

Po steroidų injekcijų į sąnarius rezultatus pacientas gali jausti praėjus dviem ar septynioms dienom po injekcijos. Skausmo sumažėjimas gali būti juntamas nuo kelių dienų iki metų.

Hialurono Injekcija į Sąnarius

Kokiems sutrikimams esant atliekama hialurono rūgšties injekcija?

Šis gydymas taikomas kai sąnario viduje esantis kremzlinis audinys susidėvi dėl trauminių ar degeneracinių priežasčių.

Kremzlinio audinio sumažėjimas didina jo trintį sukeldamas sąnario uždegimą ir skausmą.

Klinikinės studijos rodo, kad hialurono rūgšties injekcijos yra vienos pagrindinių sąnarinio skysčio atkūrimo komponentų.

Šie komponentai mažina sąnario skausmą, spartina sutrikusios sąnario funkcijos atsistatymą.

Hialurono injekcijos taikomos esant:

 • Sąnarių kremzlinių paviršių artroziniams pažeidimams, chondromaliacijai,
 • Sąnarių skausmams ir sustingimui,
 • Sąnarių skausmui po didesnio fizinio krūvio,
 • Sąnarių traškėjimui,
 • Lėtiniam sąnario uždegimui, patinimui.

Po hialurono rūgšties injekcijų į sąnarius rezultatus pacientas gali pajusti iškart po procedūros. Pilnas poveikis po 1-3 sav.

Hialurono rūgšties injekcijų efektas paprastai išlieka iki 6 mėnesių nuo suleidimo. Gydymo kursą dažniausiai sudaro 1-3 procedūros, tikslų procedūrų skaičių nustato gydytojas.

PRP Injekcija į Sąnarius

PRP (Platelet Rich Plasma) – “trombocitais praturtinta plazma” – tai centrifugavimo būdu išgauta iš paties paciento kraujo aukšta trombocitų koncentracija, kuri suleidžiama tiesiai į sąnarį.
Tai pasaulyje plačiai naudojamas ir efektyvus sąnarių gydymo, uždegimo bei skausmo šalinimo metodas.

PRP terapija (trombocitais praturtintos plazmos injekcijos) – natūrali, ypač veiksminga, bе jokių šalutinių poveikių, nes:

 • pacientą  gydo jo paties kraujas – trombocitų koncentracija ir plazma;
 • saugi ir neskausminga procedūra, nepastebėta jokių alerginių reakcijų ar infekcijų rizikos;
 • natūralūs teigiami sąnarių, audinių, kremzlių gijimo pokyčiai be jokių cheminių medžiagų ar chirurginės intervencijos;
 • skatina audinių, kremzlinio audinio regeneraciją, naujų kraujagyslių formavimąsi, mažina uždegimą, skausmą.
 • greitas ir ilgalaikis efektas – šalinamas sąnario skausmas, uždegimas ir nepaslankumas.
 • PRP terapijos rekomenduojamas procedūrų kursas sąnarių gydymui – 3 injekcijų kursas (su intervalais) kas mėnesį.

Po PRF kamieninėmis ląstelėmis ir augimo faktoriais praturtintos kraujo plazmos injekcijų į sąnarius rezultatus pacientas gali pajusti po kelių dienų.

Priklausomai nuo ligos ar pažeidimo ir gydytojo rekomendacijų, injekcijų kiekis gali svyruoti nuo 2 iki 4, o gydymas atliekamas kas 1-3 savaites. Efektas ilgalaikis.

“nStride” APS Autologinių Baltymų Injekcijos

Vienas naujausių ir pažangiausių gydymo būdų, leidžiantis atidėti operaciją – “nStride” APS autologinių baltymų injekcijos.

Specialiu autologinių baltymų preparatu “nStride” APS apdorojamas paciento kraujas ir sukuriamas produktas, praturtintas specifiniais augimo faktoriais ir baltymais yra suleidžiamas į to paties paciento sąnarį.

Autologinių baltymų terapija puikiai tinka pacientams, kuriems diagnozuotas ankstyvas ar vidutiniškai pažengęs osteoartritas ir kuriems artroskopinės operacijos ar kiti konservatyvūs gydymo būdai nebuvo efektyvūs.

“nStride” taip pat gali padėti žmonėms, turintiems didelį judėjimo poreikį ir norintiems gyventi aktyviai. Šis gydymas nereikalauja chirurginio įsikišimo ir nesukelia rizikos.

Vos viena injekcija padeda atkurti pažeistus audinius ir sumažinti skausmą, patinimą, pacientas gali judėti be diskomforto, grįžti į sportą ir kitą aktyvią veiklą.

“nStride” APS autologinių baltymų injekcijų privalumai:

 • sumažina skausmą,
 • šalina skausmą sukeliančias priežastis. Skirtingai nei kitos įprastos terapijos, „nStride“ blokuoja ir sulėtina kremzlės degradacijos procesą,
 • terapija itin paprasta. Ji trunka 30 minučių ir yra atliekama procedūriniame kabinete. Po terapijos pacientas gali iškart grįžti į kasdienę veiklą ir nepraranda darbingumo. Poveikis ilgalaikis.
Morpheus8 Skin Treatment

NAUJIENA!!!!!

MORPHEUS8 - Odos Atjauninimas!